اتمام حجت با متخلفان بازار لوازم خانگی/ خرید و فروش لوازم خانگی باید در سامانه جامع تجارت ثبت شود

سرپرست معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت با تاکید بر لزوم ثبت اطلاعات خرید و فروش فعالین تجاری بازار لوازم خانگی گفت: همه دستگاه های ذی ربط می بایست برای ایجاد شفافیت در شبکه توزیع و قابلیت رصد در زنجیره کالایی، اقدامات لازم را انجام دهند.

– اخبار اقتصادی –
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، محمدرضا کلامی سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت با ارسال نامه ای به مقامات مسئول این وزارت خانه خواستار تسریع در اجرایی شدن مصوبات پیشین کارگروه تنظیم بازار مبنی بر ثبت اطلاعات خرید و فروش فعالان تجاری بازار لوازم خانگی در سامانه جامع تجارت شد.
بر اساس محتوای نامه کلامی، با توجه به مصوبات و ابلاغیه های پیشین و همچنین ارائه آموزش های لازم برای ثبت اطلاعات لوازم خانگی در سامانه جامع تجارت، همه دستگاه های ذی ربط می بایست برای اجرایی شدن این مصوبات وظایف خود را انجام دهند.
به نظر می رسد با توجه به قید فوریت این نامه و همچنین مصوبات قبلی کارگروه تنظیم بازار در روز های ۶ و ۱۵ تیر ماه به شماره ۹۳۳۶۶/۶۰ و ۸۵۱۹۷/۶۰ مبنی بر لزوم اظهار اسناد خرید و فروش در سامانه جامع تجارت، باید منتظر برخورد با بازیگران متخلف بازار لوازم خانگی باشیم.
پیش از این نیز مجتبی شیری معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت استان تهران از الزام درج و تکمیل اطلاعات فعالان لوازم خانگی در سامانه جامع تجارت خبر داده بود. به گفته وی تمام فعالان بازار لوازم خانگی می بایست از یکم مرداد ماه تکالیف قانونی خود مربوط به اظهار اطلاعات تولید و فروش در سامانه جامع تجارت را اجرایی کنند.
به گزارش تسنیم، با توجه به ماده ۵ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین به منظور ساماندهی آشفته بازار لوازم خانگی و اهمیت دسترسی به اسناد و اطلاعات مورد نیاز مانند میزان واقعی تولید داخل، سهم بازار تولیدکنندگان و واردکنندگان، تعیین شبکه فروش و ایجاد شفافیت در میزان موجودی و مصرف این گروه کالایی، تمامی فعالیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *