تاثیر منفی برند‌های خارجی بر بازار لوازم خانگی

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه تولیدکنندگان داخلی هیچ مشکلی با تحریم ندارند، گفت: اگر مشکل سرمایه گردش واحد‌ها برطرف شود به راحتی بازار داخل تامین می‌شود.
به گزارش افکارنیوز،

 حمیدرضا غزنوی اظهار کرد: تولیدکنندگان داخلی هیچ مشکلی با تحریم ندارند و به راحتی می‌توانند جایگزین برند‌های خارجی شوند.

اخبار اقتصادی- سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: مشکل اصلی تولیدکنندگان داخلی سرمایه در گردش است و اگر این مشکل برطرف شود به راحتی بازار داخل را تامین می‌کنند.

وی با انتقاد از حمایت‌های صورت گرفته از برند‌های خارجی طی سالیان گذشته گفت: اگر بخش کوچکی از این حمایت از برند‌های داخلی صورت گرفته بود اکنون مشکلاتی که صنعت لوازم خانگی با آن درگیر است را شاهد نبودیم.

غزنوی تصریح کرد: باید از تولیدکنندگان داخلی حمایت شود تا بتوانند سهم بازار را تامین و بازار را از وضعیت فعلی خارج کنند.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی با بیان اینکه در حال حاضر صنعت لوازم خانگی با ظرفیت ۳۰ تا ۵۰ درصدی در حال فعالیت است گفت: افزایش قیمت ارز موجب شد تا نقدینگی واحد‌های تولیدی کاهش یابد.

وی تاکید کرد: اگر مشکلات واحد‌های تولیدی به ویژه سرمایه در گردش برطرف شود عرضه کالا به بازار بیشتر و حتی ارزآوری برای کشور نیز انجام خواهد شد.

غزنوی ادامه داد: برای تامین مواد اولیه از نظر فیزیکی مشکل خاصی وجود ندارد بیشترین مشکل در نحوه پرداخت‌ها است که کمی کار را مشکل کرده است.

سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی درباره ورود برند‌های چینی به بازار لوازم خانگی کشور گفت: طی سال‌های گذشته سرمایه گذاری و حمایت‌های زیادی از برند‌های کره‌ای صورت گرفت، اما با شروع تحریم، بازار ایران را ترک و بازار را با چالش مواجه کردند، تا زمانی که به دنبال برند‌های خارجی باشیم وضعیت همین گونه باقی خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مسئولان به جای اینکه پای برند‌های خارجی را به کشور باز کنند از واحد‌های تولیدی داخلی حمایت کنند موفق‌تر خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *