تامین ارز تولید لوازم خانگی به بانک مرکزی اعلام شد

مدیر کل صنایع فلزی و لوازم خانگی گفت: برای تامین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی، جلسات بسیاری با بانک‌ها در خصوص تامین ارز و ریال مورد نیاز این واحدها انجام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، عباس هاشمی ضمن اعلام این خبر در تشریح اهم برنامه‌های دفتر صنایع فلزی و لوازم خانگی گفت: امسال با تاکید وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت حفظ وضعیت موجود را در دستور کار قرار دادیم و در کنار این اقدام در خصوص افزایش تولید، برنامه‌ریزی‌هایی انجام شد.

وی در خصوص افزایش تولید عنوان کرد: برای تامین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی، جلسات بسیاری با بانک‌ها در خصوص تامین ارز و ریال مورد نیاز این واحدها انجام شده است.

مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی ادامه داد: بدهی های معوقه واحدها و مطالبات آنها از دستگاه‌های دولتی پیگیری و به بانک‌ها اعلام شده است تا ریال مورد نیاز آنها تامین شود. همین طور با دستگاه‌های دولتی نامه‌نگاری های مورد نیاز انجام شده است.

هاشمی با تاکید بر اینکه واسطه‌ها باید از بورس حذف شوند، عنوان کرد: برای تامین مواد اولیه صنایعی که در بازار بورس حضور دارند، مدام تاکید داریم که قیمت‌ها باید کنترل شود.

هاشمی تصریح کرد: بازسازی و نوسازی واحدها، ارتقای بهره‌وری، دانش مدیریتی کارکنان واحدهای تولیدی، بهبود فضای کسب و کار، ایجاد و تجهیز موسسه بین المللی گوهرشناسی جهت ارائه شناسنامه سنگ‌ها، فراوری سنگ‌های نیمه قیمتی در مقیاس صنعتی از برنامه‌هایی است که در سال گذشته پیگیری شده و این پیگیری‌ها امسال هم ادامه دارد.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ها باید سنگ های قیمتی را در مقیاس صنعتی تولید کنیم. تولیدکنندگان این بخش موانعی مثل مالیات بر ارزش افزوده داشتند که سال گذشته این موانع برطرف شد. البته برای رسیدن به این هدف بیش از ۱۶ جلسه با مسئولین مربوطه برگزار شد.

مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی تاکید کرد: شرایط کنونی کشور، افزایش نرخ ارز و تامین نقدینگی، افزایش تولید را با مشکل مواجه می کند. البته در سال پیش رو تمام تلاشمان را برای تسهیل امور به کار می‌گیریم.

هاشمی افزود: ارتقای رتبه انرژی در محصولات، افزایش سهم بازار محصولات داخلی، ارتقا خدمات پس از فروش، حمایت از توسعه صنعت قطعه‌سازی، استفاده حداکثری از توان تولیدی کشور، پیشگیری از قاچاق کالا، افزایش صادرات و تنوع‌بخشی بازارهای هدف، توانمندسازی واحدهای صنعتی و ارتقا استانداردهای زیست محیطی جهت توسعه پایدار اهم برنامه‌های سال گذشته هستند که امسال هم پیگیری می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *