قاچاق، بزرگترین تهدید صنعت لوازم خانگی

یک تولیدکننده لوازم خانگی با اعلام اینکه مهمترین مشکل فعلی تولیدکنندگان لوازم خانگی افزایش حجم قاچاق در بازار است، گفت: حجم قاچاق به‌حدی است که نمی‌توان گفت توسط کوله‌بران وارد شده بلکه به‌صورت کانتینری و سازمان‌یافته است.
پایگاه خبری ریشه: 

 با اشاره به اینکه متأسفانه درحال حاضر رونقی در بازار لوازم خانگی نیست، اظهار داشت: نوسانات نرخ ارز و مشکلات تولید به‌همراه کاهش قدرت خرید مردم عاملی شده تا بازار لوازم خانگی با رکود روبه‌رو شود.

وی افزود: نیاز نقدینگی واحدهای تولیدی نیز به سه برابر افزایش پیدا کرده که قرار بود این نیاز از طریق تسهیلات بانکی تأمین شود اما متأسفانه عملی نشد.

فتاحی با اعلام اینکه مهمترین مشکل فعلی تولیدکنندگان لوازم خانگی را باید افزایش حجم قاچاق لوازم خانگی در بازار دانست، ادامه داد: حجم قاچاق به‌حدی است که نمی‌توان گفت توسط کوله‌بران وارد بازار شده، بلکه به‌صورت کانتینری و سازمان‌یافته بازار لوازم خانگی پُر از محصولات قاچاق است.

این تولیدکننده لوازم خانگی با تأکید بر اینکه درصورت افزایش حجم کالاهای قاچاق در بازار تولیدکنندگان امکان رقابت با آنها را نداشته و با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهند شد، تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم تا فکری به حال قاچاق لوازم خانگی کند. مگر می‌شود این همه لوازم خانگی قاچاق به‌صورت کانتینری و سازمان‌یافته وارد بازار شود و کسی باخبر نشود و برخورد نکند؟!

فتاحی با بیان اینکه “در سایت بهین‌یاب نیز برای تأمین مواد اولیه و خریدها باید مدارک متعددی را ارائه کنیم”، گفت: برخی از واحدها این مدارک را به‌صورت کامل نداشته و در ترخیص و خرید مواد اولیه خود با مشکل روبه‌رو هستند که در این رابطه نیز باید فکر اساسی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *