هواوی شاید امسال تلفن همراهی با سیستم عامل هونگ منگ به بازار عرضه کند

یکی از نشریه‌های خبری دولتی چین ادعا کرده است هواوی امسال شاید در مراسم رونمایی میت ۳۰ پرو، گوشی هوشمندی با سیستم‌عامل هونگ‌منگ عرضه کند.

پیش‌تر اخباری درباره‌ی هواوی و برنامه‌های احتمالی آن برای تولید سیستم‌‌عامل سازگار با اندروید در گوشی‌های هوشمند جدید منتشر شده است. حال با توجه به گزارش جدید رسانه‌ی دولتی گلوبال‌تایمز چین، این اتفاق ممکن است امسال بیفتد.

با قرارگرفتن هواوی در فهرست سیاه دولت آمریکا، این شرکت وعده‌ی تداوم پشتیبانی گوشی‌های موجود از نسخه‌های جدید اندروید و به‌روزرسانی‌های امنیتی را داد. همچنین، اعلام کرد از سال ۲۰۱۲ به‌طور مخفیانه برای چنین روزی برنامه داشته و در حال در توسعه‌ی جایگزینی برای اندروید و ویندوز است. در ژوئن (خرداد)، نشریه‌ای در جنوب چین ادعا کرد نام جایگزینی که هواوی برای اندروید ساخته، هونگ‌منگ (Hongmeng) است؛ اما این شرکت ماه بعد این خبر را تکذیب و اظهار کرد هونگ‌منگ سیستم اینترنت اشیاء (IoT) برای تلویزیون‌های هوشمند و دیگر دستگاه‌های دربرگیرنده‌ی آن است.

با‌این‌حال، هفته‌ی گذشته به‌عنوان بخشی از گزارش مالی نیمه‌ی نخست ۲۰۱۹، هواوی اعلام کرد هونگ‌منگ استراتژی بلندمدت این شرکت است. همچنین گزارشی جدید در گلوبال‌تایمز می‌گوید این سیستم‌عامل می‌تواند در گوشی جدیدی برای اواخر سال ۲۰۱۹ استفاده شود.

این نشریه با استناد به منابع متعددی ادعا می‌کند که هواوی پاییز امسال تلفن‌همراهی با قیمت کمتر از ۳۰۰ دلار و سیستم‌عامل هونگ‌منگ درکنار گوشی اندرویدی میت ۳۰ پرو عرضه خواهد کرد. هنوز مشخص نیست آیا این گوشی میان‌رده با اندروید سازگار خواهد بود یا خارج از چین نیز به فروش خواهد رسید یا خیر؛ اما ظاهرا قرار است این شرکت چندین‌میلیون دستگاه از آن را تولید کند.

این نشریه می‌نویسد:

به‌نظر می‌رسد این گزارش مسائل را گیج‌کننده‌تر می‌کند. درست است که هونگ‌منگ دراصل برای اینترنت اشیاء طراحی شده است و درنتیجه، واقعا ساده‌تر و کوچک‌تر از اندروید کامل است؛ اما حالا که هواوی با ممنوعیت استفاده از اندروید رو‌به‌رو است، شرکت در حال آماده‌کردن هونگ‌منگ برای جایگزین‌کردن آن در گوشی‌هایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *