پشت پرده گرانی لوازم خانگی از زبان عضو کمیسیون صنایع

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید اگرچه واردات لوازم خانگی ممنوع شده اما قاچاق این محصولات موجب افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی شده است.

به گزارش افکارنیوز، روح الله عباسپور عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از گرانی افسارگسیخته لوازم خانگی ، گفت: درج قیمت در سامانه ۱۲۴ تاثیری بر کنترل قیمت و واقعی شدن بهای لوازم خانگی ندارد زیرا از آنجایی که به درستی بر بازار نظارت نشده و قیمت‌ها سلیقه‌ای تعیین می‌شود، این سامانه نمی‌تواند مشکلات را به صورت ریشه ای درمان کند.

اخبار سیاسی– نماینده مردم بویین زهرا و آوج در مجلس یازدهم افزود: فعالیت سوداگران در فضای مجازی نیز به گرانی لوازم خانگی دامن زده و قیمت‌ها عجیب و غریب افزایش می یابد این وضعیت موجب می شود در صورت خرابی لوازم خانگی، خانواده‌ها امکان خرید مجدد را نداشته باشند و به سمت بازار دست دوم روانه شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم اظهار کرد: دستگاه های نظارتی باید با ورود به میدان، بر قیمت و کیفیت لوازم خانگی موجود در بازار نظارت کرده و از فعالیت سوءاستفاده گران جلوگیری کنند.

وی رشد نرخ ارز را یکی از دلیل گرانی لوازم خانگی دانست و اضافه کرد: اگرچه واردات لوازم خانگی ممنوع شده اما قاچاق این محصولات موجب افزایش قیمت لوازم خانگی داخلی شده است زیرا  تولیدکننده محصولات داخلی را براساس بهای لوازم خانگی وارداتی قیمت گذاری می کند و این رقابت قیمتی به التهابات بازار دامن می زند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر ضرورت جلوگیری از قاچاق لوازم خانگی خواستار نظارت دقیق مسئولان قضایی و نظارتی بر بازار و جلوگیری از فروش محصولات قاچاق در بازار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *